Home / Hronika / (VIDEO) HAOS U SPLITU NA UTAKMICI HRVATSKA – SRBIJA: Orlovi izgoreli u paklu Spaladijum arene na startu Evropskog prvenstva

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je od Hrvatske meč prvog kola Grupe A na Evropskom prvenstvu – 22:32.

Meč je odigran u neprijateljskoj atmosferi. Počelo je zviždanjem srpskoj himni “Bože pravde”, a nastavilo se konstantnim pritiscima sa tribina.

Domaći navijači su čak izviždali svog igrača jer ih je pozvao da ne vređaju Srbe?!

U paklu splitske “Spaladijum arene” domaćin šampionata bio je ubedljiv, a otpor “orlova” slomio je u finišu prvog poluvremena. Hrvati su u nastavku samo uvećavali prednost do maksimalnih “plus deset”.

Izabranici Jovice Cvetkovića držali su priključak do 25. minuta, kada je posle pogotka Markovića na semaforu stajalo 10:9.

Međutim, onda su “orlovi” ušli u seriju grešaka, što su “kauboji” surovo kaznili i na poluvreme otišli sa vođstvom 14:9. To je bio početak kraja nadanja naših reprezentativaca da mogu da iznenade favorizovanog rivala.

Luka Stepančić i Manuel Štrlek bili su najefikasniji sa po šest golova, dok su Zlatko Horvat i Luka Cindrić dali po četiri.

U srpskoj reprezentaciji najbolji je bio Petar Nenadić, strelac šest golova, a istakao se i Nemanja Zelenović sa pet.

U prvom meču Grupe A Danska je iznenadila Švedsku 26:24.

U nedelju Srbija se sastaje sa Švedskom, a Hrvatska sa Danskom.

About admin

Check Also

ŠOKANTNO! EVO KAKO SU UBICE OLIVERA IVANOVIĆA ZAVARALI TRAG: Scenario sa dokumentima koji smo često viđali u terorističkim napadima širom Evrope!

Kako se nezvanično saznaje, zapaljeni automobil koji je korišćen za izvršenje ubistva lidera Građanske inicijative …